Yükleniyor

İyi ve Kötü Yönleri ile: Yaz İnsanı, Kış İnsanı ve Festival İnsanı

İyi ve Kötü Yönleri ile: Yaz İnsanı, Kış İnsanı ve Festival İnsanı

İyi ve Kötü Yönleri ile: Yaz İnsanı, Kış İnsanı ve Festival İnsanı

"Ben sadece kışın karpuzu, yazın portakalı özlerdim şimdi bir de sen çıktın başıma" sözündeki gibi olmuyor herkes. Kimisi keşke hep yaz olsa, portakal yemesek de olur deyip C vitaminini bir kenara atıyor, kimisi de yazın sıcaklardan ayılıp bayılıp şikayet ediyor. Kimisi de yaz kış demeden eğlence peşinde koşuyor. İşte hepimizin tanıdığı o insanların birçok konudaki farklılıkları...

Sosyal Medya

Yaz İnsanı:

- Bütün bir yıl boyunca yaşadığından şüphe ettiğiniz o insan, yaz başlar başlamaz sosyal medya paylaşımlarını ardı ardına sıralar. Takipten çıkarmak zorunda kalırsınız.

-Sağanak yağmur ve fırtınalı günlerde "Yaz gelsin artık!!!!!" şeklinde postlarla içinde bulundukları mevsime karşı memnuniyetsizliklerini dile getirirler.

Kış İnsanı:

- Kış ayları boyunca içtikleri kahveler ve çayları, okudukları/okumadıkları kitapları paylaşırlar.

- Sağanak yağmur ve fırtınalı günlerde ellerinde kahve ile pencere camından dışarısını izlerler. Yaz geldiğinde ise çoğunlukla gün ortasında "Offff" ve benzeri şeklinde postlarla sıcaktan rahatsızlıklarını paylaşırlar.

Festival İnsanı:

- Sosyal medyada çoğunlukla katıldığı ve katılmayı planladığı festival ve eğlenceler hakkında paylaşımlar yaparlar. Onun sayesinde çevrenizdeki eğlenceli şeylerden haberiniz olur.

-Sağanak yağmur ve fırtınalı günlerde de, yazın sıcağın tavan yaptığı günlerde de şikayet etmez. Bir sonraki festivale birlikte gideceği arkadaşlarını organize etmeye çalışır.

Alışveriş Alışkanlıkları

Yaz İnsanı:

- Kışın ortasında bile yaz için giysi alışverişi yapar. Ayrıca yaz meyvelerine olan özlemini, eriğin kilosu gram altınla yarışırken doldurduğu manav yazar kasalarıyla betimler. Evine gittiğinizde de genellikle bunun bir kanıtı olarak kasıtlı bi şekilde sehpa üzerinde bırakılmış bir kase erik/kiraz çekirdeği bulmanız zor olmayacaktır. Bu, yaz insanının, "Ben bir yaz insanıyım" deme şeklidir.

Kış İnsanı:

- Çeşit çeşit atkı, bere ve eldivenleri depolar. Özellikle erkeklerde bir palto aşkı vardır. Mutfak dolaplarında bin bir çeşit çay ve kahve barındırır. Kahve kupaları, kış insanları için birer imza ve güç göstergesi niteliğindedir.

Festival İnsanı:

- Çoğunlukla farklı şehirlerde katıldığı festivallerden anı olması için insanların gereksiz gördüğü ancak kendisi için çok anlamlı olan birçok küçük şey satın alır. Ve tabiki sayısız bilet...

Giyim Kuşam

Yaz İnsanı:

- Robot gibi giyinmekten nefret ederler. Şort, tişört ve güneş gözlüğü onların favorileridir.

Kış İnsanı:

- Sonbaharda "Kasım'da aşk başkadır" furyası ile vizyona giren romantik filmlerdeki "o kadın" ve "o adam" gibi giyinmeyi severler.

Festival İnsanı:

- İnsanların onları nasıl daha çok beğeneceğine değil, durmadan eğlenirken nasıl daha rahat edeceğine odaklanır. O bunu yaparken zaten gözler üzerindedir.

Yaptıkları Fedakarlıklar

Yaz İnsanı:

- Yaza fit girme yolunda çekilen çile, onun için kutsaldır. Fedakarlık nedir, iyi bilir. Fitness ve diyet onun işidir.

Kış İnsanı:

- İyi bir kış insanı olmak için birkaç kez terk edilip iyisinden bir aşk acısı çekerler. Fedakarlık konusunda açık ara kış insanı kazanır. Sonuçta o, hep sırtından vuruldu, zamanında çok kazık yedi ve hiçbirimiz onun yaşadıklarını anlayamayız...

Festival İnsanı:

- Eğlence için ayırdığı zaman ve eğlence dozunu göz önünde bulundurarak, hayattaki diğer eğlencelerinden fedakarlık eder. Televizyondaki birbirinden yaratıcı, çeşit çeşit diziler, kaçırdığı şeylerden sadece bir örnek.

Müzik Zevki

Yaz İnsanı:

- Hareketli, enerjik şarkılar onun bu pozitif doğasına daha uygundur. Bir yaz insanı hemen her yazın hit şarkılarına hakimdir. Ancak bir istisna olarak gitar çalanlar, yaz akşamları slow şarkıları da tercih edebiliyorlar. Türkçe pop ve yabancı R&B favori türleridir.

Kış İnsanı:

- Halil Sezai. Sıla. Slow.

Festival İnsanı:

Festival ruhunu sevdiği için geniş bir müzik zevkine sahiptir. Kadıköy barlar sokağının müziklerini de, Ege'nin türkülerini de, Pop müziği de hissetmeyi ve yaşamayı bilir. Adeta bir Pamela Spence& Ümit Besen düeti, bir Selda Bağcan&Boom Pam feat'idir.

Özetle

Kış insanı sıcaktan, yaz insanı kardan şikayet ederken; festival insanı hepsinin tadını çıkarıp hayattan zevk almaya bakar. Festival insanı gibi mutlu olun!

  • Accepted Cards